Метафізичний реалізм: стиль, метод та світогляд

метафизические реалисты

Метафізичний реалізм як літературний стиль було розроблено нашим сучасником, видатним письменником Юрієм Мамлєєвим (звісно, авторство словосполучення Мамлєєву не належить, оскільки про метафізичний реалізм пише хоча б той самий Чарлз Сендерс Пірс, лютий ненависник метафізики та за сумісництвом американський філософ, батько семіотики).

Більш ніж очевидно, що Мамлєєв називає свій стиль “метафізичним реалізмом” за аналогією зі стилем Маркеса (“магічний реалізм”) та в противагу радянському “соцреалізму”.

Втім, за своїм сенсовим потенціалом, мамлєєвський метафізичний реалізм значно виходив за межі літературного стилю. В якості наукового методу, я використовую метафізичний реалізм в деяких публікаціях. В якості світоглядної установки я послуговуюся ним в житті. Розширити розуміння цього надзвичайно ґрунтовного вчення можна завдяки ресурсам, запропонованим нижче.

Інтерв’ю з Юрієм Мамлєєвим на сайті chewbakka.com

Відео: Юрій Мамлєєв розповідає про метафізичний реалізм як літературний стиль

За цим посиланням можна ознайомитися з рекомендованими до перегляду кінострічками, які дозволяють краще зрозуміти дух метафізичного реалізму як світогляду.

Тут я розмістив посилання на деякі художні твори, що справили на мене найбільше враження в сенсі усвідомлення метафізичного реалізму як власної світоглядної установки

Пропоную шановному читачеві також деякі власні статті, що можуть слугувати введенням до теорії метафізичного реалізму як методу та світогляду.
Домонтович: відповідь Едіпа

“Поводир” Саніна: від провінціалізму до традиціоналізму

“Фіолетово-чорний”: Пісня Пісень Царя Едмунда

Аналіз романів В. Домонтовича “Доктор Серафікус” та “Дівчина з Ведмедиком”