Фашизм та внутрішня цілісність

Пройшло вже 70 років з того часу, як помер Адольф Гітлер – людина, що своїми всім відомими діями перетворила фашизм на ідеологію з чи не найгіршою репутацією в світовій історії. Правління Гітлера, злочини Гітлера – це надзвичайно яскравий приклад того, як профан, захопивши владу завдяки підтримці нікчемних людців, може спаплюжити, спотворити, опошлити будь-яке вчення. Сьогодні саме слово “фашист” викликає в більшості людей ненависть, огиду та певний страх – саме через асоціацію цього надзвичайно широкого та багатоманітного культурно-політичного руху з гуртком покидьків, що колись знищували євреїв в концтаборах.

“Фашизм” слово італійське, і походить воно від “fasces” – так називалися зв’язки пруття, всередині яких знаходилися сокири лікторів – охоронців вищих магістратів Стародавнього Риму. Тож, з одного боку, фасція символізує силу (сокира), а з іншої – цілісність, єдність. Культурно-політичним вченням про силу через внутрішню цілісність і є фашизм у своєму чистому вигляді. Не більше і не менше.

Говард Філіпс Лавкрафт також був фашистом – але фашистом американського штибу. Тож, шановному читачеві пропонується моя нова аналітична стаття присвячена цій складовій нещодавно перекладеного українською мовою оповідання “Сни у відьомському домі”.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s